Den otevřených dveří MSK, 28. 10. 2015

Den otevřených dveří na budovách MS Kraje se konal 28.10.2015 v den vzniku samostatného československého státu. Z domova jsme se přesunuli MHD až před budovu MS Kraje, kde již na parkovišti čekaly atrakce v podobě integrovaných složek jednotného záchranného systému a také ukázky řemesel účastnících se středních odborných škol, které také zřizuje kraj. Malému Jirkovi se nejvíce líbily světla osobních automobilů, které si sám mohl ovládat. V budově jsme si pak mohli prohlédnout kancelář hejtmana a také zasedací místnost krajské rady. Celou prohlídku jsme zakončili u ukázky pomůcek pro nevidomé. Dětem se návštěva kraje moc líbila a byly moc spokojené.

                                        

 

Letní aktivity o prázdninách

 

Výlet do ZOO Olomouc, 6. července 2015

 

V pondělí jsme se účastnili celodenního výletu do zoologické zahrady v Olomouci. Zoologická zahrada byla založena v padesátých letech a buduje se dodnes. Probíhá zde velká přestavba a úpravy. Zoologická zahrada je velmi rozlehlá, ale s dětmi jsme ji prošli celou. Jelikož bylo velké horko, tak mnoho zvířat pobývalo v pavilonech a do výběhů se jim moc nechtělo.

 

 

 

 

 

 

Hradec nad Moravicí, 7. července 2015

 

V úterý v odpoledních hodinách jsme vyrazili na výlet do Hradce nad Moravicí. Počasí bylo velmi teplé, proto jsme byli nesmírně vděční za klimatizací v autě. Také v prostorách nádherného Hradeckého zámku jsme se zchladili. Pani průvodkyně byla velmi výmluvná a dokázala krásně vyprávět o minulosti. Dokonce to zaujalo i naše děti.Nakonec jsme navštívili ještě výstavu fotografií, která tam právě probíhala.

 

 

 

Darkovičky, 9. července 2015

 

Navštívili jsme s dětmi areál opevnění, který je kousek za Ostravou a je součástí Slezského zemského muzea. Tento pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací ojedinělého  sytému naší republiky, který vznikal v letech 1935–1938. Objekty areálu představují různé odlišnosti po stránce projekční i palebně-taktické a rovněž různé stupně odolnosti. Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky byl do Slezského zemského muzea začleněn roku 1992. Výlet byl zajímavý a nutil nás k zamyšlení, o tom, jak se  v době války  vojákům , kteří byli zavření v podzemí a několik dnů nevycházeli ven žilo. Děti si mohly vyzkoušet periskop, podívat se do ložnic vojáků a taky zde byly různé zbraně, které se používaly za války


 

Arboretum, 10. července 2015

 

Páteční odpoledne jsme si s dětmi zpříjemnili výletem až za Opavu. Navštívili jsme  místní Arboretum. Společně jsme se prošli po pěkně udržovaných chodníčcích a podívali se na rostliny, které běžně nevídáme. Dokonce i našim děvčatům se kytky líbily. Jarda obdivoval kaktusy a výstavku motýlu.

 

Velký svět techniky, 11. července 2015

V sobotu jsme se s dětmi vydali na výlet do Dolní oblasti Vítkovic, kde jsme navštívili výstavu Velký svět techniky, která se dělí do několika oblastí – Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace, Svět přírody. Navštívili jsme taky vzdělávací akci v Divadle vědy, která byla plná experimentů a děti si mohly vyzkoušet chemické pokusy, poté jsme shlédli v moderním 3D kinu zajímavý film o dinosaurech.  Výlet se nám moc líbil, ale potřebovali bychom o hodně více času, který bychom podrobněji věnovali expozicím, které nás zaujaly.

 

 

Halda Ema, 15. července 2015